14 روش برای دکوراسیون بالکن و حیاط شما

on .

1- ایجاد فضای ترافیکی

مهم نیست اندازه حیاط یا بالکن شما چقدر است، اگر دکوراسیون آن را به صورت الگوهای ترافیکی تزئین کنید نمای زیبا و متفاوتی پیدا خواهد کرد. این کار را می توانید به روش های مختلف انجام دهید. به طور مثال، می توانید مسیر پیاده روی در آن ایجاد کنید. یا درخت و شمشاد در گوشه و کنار بکارید.

2-  اضافه کردن شومینه

اگر داخل خانه شومینه دارید، حتما می دانید چه لذتی دارد در روزهای سرد زمستان با دوستان دور آتش جمع شوید یابه تنهایی در کنار آن کتاب مطالعه کنید. می توانید همین فضای گرم و دلچسب را به خارج خانه نیز منتقل کنید. گرمای آتش سبب جمع شدن انسان ها دور یکدیگر می گردد. اگر فضا و بودجه کافی دارید، سعی کنید یک شومینه بزرگ و زیبا در گوشه ای از بالکن یا حیاط بسازید و با مبلمان زیبا اطراف آن را تزئین کنید.

3-  صندلی های متنوع

نیمکت، صندلی و حتی چهارپایه های کوتاه همه برای فضای حیاط و بالکن مناسب می باشند. اگر بتوانید از همه نوع صندلی در حیاط پشتی خانه یا ویلای خود استفاده کنید، در واقع شمایل زیبایی به آن بخشیده اید. از این لحاظ که به طور مثال صندلی های کوتاه برای کودکان مناسب است، یا صندلی های پشتی‌دار، نرم و راحت می باشند. روی نیمکت می توان دسته جمعی کنار هم نشست و گفت‌وگو کرد.

4-  ایجاد نقطه کانونی

در داخل خانه می توانید با انواع قاب عکس و مبلمان های شیک، دکوراسیونی خیره کننده داشت. همین کار را هم با کمی تفاوت می توان در فضای خارج از خانه انجام داد. به طور مثال، با دو مبل، یک میز و گلدان می توانید به حیاط یا بالکن خود شخصیت تازهی بدهید.

5-  محلی برای اکتشاف

مسیر ورودی در فضای خارج از خانه بسیار مهم است. به طور مثال با کمی پیچ دادن به مسیر می توانید تا اندازه ای آن را رمزآلود کنید. یا، با استفاده از آجرهای قرمز می توانید یک مسیر حرکت به سمت صندلی های حیاط پشتی خانه ایجاد کنید.

6-  گلدان های رنگی

روی میز نناهارخوری داخل بالکن یا حیاط می توانید از گلدان هایی با اندازه و رنگ های متنوع که گل های مختلفی هم دارند، استفاده کنید. البته باید ترجیحا از گلدان های سبک استفاده کنید تا جابه جایی راحتی داشته باشد. حتی می توانید تعدادی از آنها را در گوشه ای از بالکن، پاسیو یا حیاط قرار دهید. در فصل های مختلف نیز می توانید از گل های همان فصل کمک بگیرید تا حال و هوای تازه ای داشته باشد.

7-  در دسترس بودن ابزار

یکی از بهترین ایده ها برای فضاسازی بهتر برای حیاط یا بالکن این است که همه ابزار و وسایل موردنظر در دسترس باشند. به این منظور، طبقه ای روی دیوار نصب و قلاب هایی به آن آویزان کنید و جارو، حوله، قیچی و … را از آنها آویزان کنید. یا می توانید همین ایده را زیر کانتر یا میز هم پیاده کنید.

8-  استفاده دوگانه از وسایل

برای دکوراسیون فضای خارج از خانه باید تا حد امکان در هزینه ها صرفه جویی کنید. برای این منظور می توانید به طور مثال، زیر میز را به گلدان تبدیل کنید. به این ترتیب، می توانید در فضا نیز صرفه جویی کنید. البته باید گلدان و شیشه میز فاصله بسیاری از هم داشته باشند تا گیاهان تنفس کنند.

9- ایجاد فضای اختصاصی

برای فضای خارج از خانه نیز باید چیدمان مبلمان را در نظر داشت. به طور مثال، در یک فضای کوچک، یک نیمکت و میز ناهارخوری در گوشه دیوار قرار دهید. برای فضاهای بزرگ تر هم از فرش و مبلمان راحتی می توانید استفاده کنید.

10-  جلوی دید را گرفتن

شاید دوست داشته باشید فضای نشیمن خارج از خانه تان کاملا شخصی باشد و کسی از خارج شما  را نبیند. برای پوشاندن اطراف می توانید از انواع درختچه ها و گلدان های بزرگ استفاده کنید تابه طور زیبا و با کمک عناصر طبیعی دید دیگران را کور کرده باشید.

11-  با توجه به بودجه هزینه کنید

شاید یکسال دوست داشته باشید از رنگ نارنجی استفاده کنید و سال بد تصمیم بگیرید طرح راه راه برای مبلمان یا صندلی های خود استفاده کنید. برای این این تنوع و تغییرات هزینه های بالایی برایتان نداشته باشد از انواع روکش های پارچه ای استفاده کنید. برای بالکن یا حیاط باید از پارچه هایی استفاده کنید که در برابر آفتاب و دیگر شرایط جوی دوام داشته باشد.

12-  یکدست کردن طرح و رنگ روی میزها

گلدان های کوچک یکی از بهترین عناصر برای زیباسازی فضای خارج از خانه، اطراف میز ناهار خوری و کنار دیگر میزها است.

13-  متصل به داخل

مزیت بالکن برای تبدیل شدن به فضای نشیمن دنج و زیبای خارج از خانه، این است که در ارتباط مستقیم با خانه است. یعنی رفت و آمد بین این دو فضا آسان است.

14-  شخصیت بخشیدن به دیوار

دیوار در فضاهای خارج از خانه بسیار نازیبا و کسل کننده به نظر می رسد. برای فرار از این حالت می توانید از گلدان های دیواری، آثار هنری زیبا، کاشی یا سنگ کاری استفاده کنید تا شخصیتی تازه و دلنشین پیدا کند.